Coed Middle School Track, Coed Varsity Track · Wes-Del High School Coed Varsity Track finishes 2nd place


Friday, May 8, 2015

5:00 PM

Place

2

Points

0

Meet Recap

Wes-Del’s Perrie Smalley was a double individual winner, taking the 100 (12.94) and the 200 (26.51).

Wes-Del finished second. Delta was third in the girls standings with 62 points, and Daleville was fourth with 60. Wapahani took fifth with 50 points and Cowan was sixth with 31 points.

Daleville was third in the boys meet with 73 points, and Wapahani was fourth with 61 points. Cowan was fifth at 32 points, and Wes-Del was sixth with 26 points

Mens Results
100 Meters – Varsity – Finals
8. 10 Jake Redwine 12.81a Wes-Del
100 Meters – Varsity – Prelims
8. 10 Jake Redwine 13.21a Wes-Del
10. 10 Parker Harris 13.37a Wes-Del
200 Meters – Varsity – Prelims
9. 10 Parker Harris 26.80a Wes-Del
10. 10 Isaac McGarvey 28.17a Wes-Del
400 Meters – Varsity – Finals
8. 10 Isaac McGarvey 01:05.0a Wes-Del
800 Meters – Varsity – Finals
7. 12 Hunter Martin 02:18.9a Wes-Del
11. 12 Austin Clark 02:48.9a Wes-Del
1600 Meters – Varsity – Finals
11. 10 Chris Dillon 06:13.8a Wes-Del
12. 10 Nick Shaw 07:03.4a Wes-Del
110m Hurdles – 39″ – Varsity – Finals
2. 12 Samson Waters 16.53a Wes-Del
110m Hurdles – 39″ – Varsity – Prelims
2. 12 Samson Waters 17.18a Wes-Del
10. 11 Miciah Ball 21.52a Wes-Del
300m Hurdles – 36″ – Varsity – Finals
2. 12 Samson Waters 41.63a Wes-Del
8. 11 Miciah Ball 50.68a Wes-Del
4×100 Relay – Varsity – Finals
4. Jake Redwine
Hunter Martin
Parker Harris
Samson Waters 47.92a Wes-Del

4×400 Relay – Varsity – Finals
6. Parker Harris
Isaac McGarvey
Jake Redwine
Hunter Martin 04:05.2a Wes-Del
4×800 Relay – Varsity – Finals
6. Austin Clark
Derek Losh
Landon Martin
Tyler Furnish 11:53.0a Wes-Del
Shot Put – 12lb – Varsity – Finals
7. 10 Jake Redwine 35’03.50 Wes-Del
8. 10 Jacob Newsome 35’02.25 Wes-Del
Discus – 1.6kg – Varsity – Finals
10. 10 Jacob Newsome 76’10.00 Wes-Del
12. 12 Derek Losh 74’00.00 Wes-Del
Long Jump – Varsity – Finals
3. 12 Samson Waters 18’10.00 Wes-Del
12. 12 Hunter Martin 15’07.00 Wes-Del

Womens Results
100 Meters – Varsity – Finals
1. 11 Perrie Smalley 12.94a Wes-Del
100 Meters – Varsity – Prelims
2. 11 Perrie Smalley 13.62a Wes-Del
9. 11 Natalie Grider 14.84a Wes-Del
200 Meters – Varsity – Finals
1. 11 Perrie Smalley 26.51a Wes-Del
7. 12 Mariah Berry 29.56a Wes-Del
200 Meters – Varsity – Prelims
3. 11 Perrie Smalley 28.85a Wes-Del
8. 12 Mariah Berry 29.81a Wes-Del
400 Meters – Varsity – Finals
5. 11 Kyleigh Blackmer 01:10.8a Wes-Del
9. 11 Marlena Cox 01:13.0a Wes-Del
800 Meters – Varsity – Finals
6. 12 Makayla Johnson 02:55.9a Wes-Del
9. 11 Emily Hale 03:07.1a Wes-Del
1600 Meters – Varsity – Finals
6. 12 Makayla Johnson 06:35.5a Wes-Del

3200 Meters – Varsity – Finals
4. 11 Kyleigh Blackmer 13:41.0a Wes-Del
100m Hurdles – 33″ – Varsity – Finals
4. 10 Dalani Young 19.87a Wes-Del
7. 10 Makayla Blackmer 21.08a Wes-Del
100m Hurdles – 33″ – Varsity – Prelims
5. 10 Dalani Young 19.49a Wes-Del
7. 10 Makayla Blackmer 21.02a Wes-Del
300m Hurdles – 30″ – Varsity – Finals
5. 10 Dalani Young 56.57a Wes-Del
8. 10 Makayla Blackmer 59.97a Wes-Del
4×100 Relay – Varsity – Finals
2. Natalie Grider
Mackenzie Lawrence
Abbie Rooker
Perrie Smalley 53.93a Wes-Del
4×400 Relay – Varsity – Finals
5. Mackenzie Lawrence
Marlena Cox
Makayla Johnson
Abbie Rooker 04:47.2a Wes-Del
4×800 Relay – Varsity – Finals
4. Ayssa Torbush
Emily Hale
Marlena Cox
Kyleigh Blackmer 12:19.4a Wes-Del
Shot Put – 4kg – Varsity – Finals
8. 12 Monica Benn 24’03.50 Wes-Del
9. 10 Robin Whitesel 23’05.75 Wes-Del
Discus – 1kg – Varsity – Finals
6. 12 Lauren Grandstaff 75’03.00 Wes-Del
8. 10 Robin Whitesel 70’04.00 Wes-Del
High Jump – Varsity – Finals
4. 11 Abbie Rooker 4’08.00 Wes-Del
5. 12 Mariah Berry 4’06.00 Wes-Del
Long Jump – Varsity – Finals
2. 11 Perrie Smalley 14’08.75 Wes-Del
3. 11 Abbie Rooker 13’08.00 Wes-Del

Opponents

School Place Points
Wes-Del High School
2
0